Peptydy biomimetyczne: biała magia anti-age!

Słyszeliście kiedyś o peptydach biomimetycznych? Jeśli interesujecie się składami kosmetyków to na pewno.

To kosmeceutyki przyszłości (coś więcej niż “zwykłe” kosmetyki). Obiecują one wygładzić nam zmarszczki 😆, napiąć skórę 😃 i generalnie skasować z 10 lat z metryki 🤣.

Skąd jednak wiedzieć, które peptydy wybrać i czy warto wydać kosmetyk więcej niż do tej pory “tylko” dlatego, że ma to “cudo” w składzie? I przede wszystkim: czy peptydy są skuteczne?

Właściwie cała kosmetyka profesjonalna służy pielęgnacji i utrzymaniu w dobrej kondycji tych dwóch eminencji: Pan Kolagen 🤴 i Pani Elastyna 👸. W pewnym wieku po prostu musimy zacząć traktować tych Państwo jako VIP. A peptydy to nic innego jak krótkie łańcuchy aminokwasów, które budują struktury białkowe wspomagające przekazywanie informacji międzykomórkowej w celu nasilenia procesów syntezy kolagenu i elastyny właśnie.

PEPTIDES WORDPRESS1

Na obecny stan wiedzy, w preparatach kosmetycznych peptydy syntetyzuje i modyfikuje się, tworząc tzw. inteligentne peptydy (peptydy IQ), czyli dołączając do nich łańcuch kwasu palmitynowego.

Cel? Grupa palmitynowa ułatwia przechodzenie kompleksu przez naskórek i wnikanie do skóry właściwej, gdzie peptyd wywołuje swoje biologiczne działanie. Samodzielnie peptydy są bowiem na to za duże, ich cząsteczki mają powyżej 3000 Da i nie są w stanie przeniknąć przez warstwę rogową naskórka.

Efekt? Zapobieganie tworzeniu się zmarszczek mimicznych, wyrównanie struktury skóry oraz pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu. Lekki paraliż obszaru aplikacji i wyhamowanie wpływu stresu na skórę. To wszystko bez podrażnień i uczuleń.

W celu osiągnięcia działania anti-age zaleca się stosować kosmetyki z minimum 10%.ową zawartością peptydów. Badania dowodzą, że po ok. 4 tygodniach stosowania takiego kosmetyku, następuje ok. 30%-owa redukcja wielkości zmarszczek.

Nie chcesz/nie możesz stosować botoxu? Masz alternatywę.

Szukając peptydów w składzie produktów kosmetycznych, szukaj w zależności od potrzeb:

PEPTYDY O WŁAŚCIWOŚCIACH ANTI-AGING

 • Acetyl Decapeptide-3: wspomaga tworzenie nowych komórek skóry, redukuje drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych.
 • Decapeptide-4 (CG-IDP2): wzmacnia elastyczność, wpływa na syntezę elastyny i kolagenu.
 • Oligopeptide-24 (CG-EDP3): redukuje zmarszczki, wpływając na proliferację komórkową.
 • Tripeptide-6 (CG-CTP): odpowiada za optymalne nawilżenie skóry poprzez zwiększenie wiązania wody w skórze właściwej.
 • Copper Tripeptide1 (CG-peptyd miedzi): wpływa na proliferację komórkową.

PEPTYDY LIKWIDUJĄCE PRZEBARWIENIA

 •  Oligopeptide-34 (CG-TGP2): zmniejsza syntezę melaniny, blokując transfer ciałek melaninowych do keratynocytów.
 • Pentapeptide-13 (CG-ASP): rozjaśnia i rozświetla skórę.

PEPTYDY POWSTRZYMUJĄCE PROCES WYPADANIA WŁOSÓW

 • Decapeptide 4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa
 • Acetyl Decapeptide 3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe, regenerując komórki włosa
 • Oligopeptide 24 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych
 • Copper Tripeptide 1 (CG – Peptyd Miedzi): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosów.

PEPTYDY ZWALCZAJĄCE CELLULITU I MIEJSCOWE DEPOZYTY TKANKI TŁUSZCZOWEJ

 • rh-Oligopeptide-2 (CG-IFG1): wspomaga spalanie i rozbijanie tkanki tłuszczowej, odpowiada za napięcie i wygładzenie skóry.
Źródła:
<a href="https://pl.freepik.com/darmowe-wektory/szkieletowym-wielokątne-projektowanie-oczek-tle_1075585.htm">Designed by Starline</a>
http://www.pkik24.pl/kosmetologia-i-kosmetyka/peptydy-biomimetyczne-i-czynniki-wzrostu-w-kosmetologii-i-medycynie-estetycznej